Noutati

Campionatele Mondiale de Standard ale Ligii Profesioniste a IDSF - miercuri, 27 aprilie 2011

Campionatele Mondiale de Standard ale Ligii Profesioniste a IDSF

 

In 23 aprilie orasul Tallinn, unul din cele doua capitale culturale ale Europei in anul 2011, a fost gazda Campionatului Mondial al Ligii de Profesionisti ai IDSF.  Desi Liga este recent infiintata, la acest Campionat au participat 35 de perechi de valoare, provenind din 15 tari, Rusia si Italia fiind reprezentate de 12, respective 8 perechi.  Numarul mare de perechi representative pentru aceste doua tari se datoreaza faptului ca IDSF a numit si alte perechi de top care pot participa, pe langa cele 2 ce se califica automat din fiecare tara.
Dintre cele 6 perechi  din finala mondialului 2 ne sunt foarte dragi si sunt foarte apropiate clubului nostru, pentru ca sunt periodic invitatele noastre pentru seminarii. Este vorba de Domenico Soale si Gioia Cerasoli si Federico di Toro si Anastasia Tarlykova. Din pacate Domenico si Gioia au iesit pe locul second, dar si-au demonstrate inca o data calitatea si acuratetea ce ii caracterizeaza, oferind un spectacol minunat publicului. Federico si Nastia, o pereche aflata abia la inceputul parteneriatului a reusit sa se claseze pe pozitia a patra, fiind foarte aproape de treapta a treia a podiumului. Iata care au fost rezultatele finalei:
1. Paolo Bosco and Silvia Pitton - Italia
2. Domenico Soale and Joia Cerasoli - Italia
3. Guerra Rosario and Benincasa Grazia - Italia
4. Frederico Di Toro and Anastasia Tarlykova – Rusia
5. Francesco Decandia and Sabrina Laconi - Italia
6. Luca Bussoleti and Tjaša Vulic - Slovenia

In 23 aprilie Tallinn, una din cele doua capitale culturale ale Europei in anul 2011, a fost gazda Campionatului Mondial al Ligii de Profesionisti ai IDSF.  Desi Liga este recent infiintata, la acest Campionat au participat 40 de perechi de valoare, provenind din 18 tari, Rusia si Italia fiind reprezentate de 12, respective 8 perechi.  Numarul mare de perechi representative pentru aceste doua tari se datoreaza faptului ca IDSF a numit si alte perechi de top care pot participa, pe langa cele 2 ce se califica automat din fiecare tara.

Dintre cele 6 perechi  din finala mondialului 2 ne sunt foarte dragi si sunt foarte apropiate clubului nostru, pentru ca sunt periodic invitatele noastre pentru seminarii. Este vorba de Domenico Soale si Gioia Cerasoli si Federico di Toro si Anastasia Tarlykova. Din pacate Domenico si Gioia au iesit pe locul secund, dar si-au demonstrat inca o data calitatea si acuratetea ce ii caracterizeaza, oferind un spectacol minunat publicului. Federico si Nastia, o pereche aflata abia la inceputul parteneriatului a reusit sa se claseze pe pozitia a patra, fiind foarte aproape de treapta a treia a podiumului. Iata care au fost rezultatele finalei:

1. Paolo Bosco and Silvia Pitton - Italia

2. Domenico Soale and Joia Cerasoli - Italia

3. Guerra Rosario and Benincasa Grazia - Italia

4. Frederico Di Toro and Anastasia Tarlykova – Rusia

5. Francesco Decandia and Sabrina Laconi - Italia

6. Luca Bussoleti and Tjaša Vulic - Slovenia

 

« Vezi toate noutatile

created by Antiq Design | www.antiq.ro