Noutati

Napoca Dance Festival 2011 - luni, 28 noiembrie 2011

Napoca Dance Festival 2011

 

Romania apare din ce in ce mai des printer destinatiile perechilor international pentru ca, pe langa cele 3 mari competitii WDSF International Open ce se desfasoara in fiecare an in tara noastra, fiecare oras si club incearca sa aduca perechi din strainatate, organizand concursuri WDSF Open.
Napoca Dance Festival a ajuns deja la a doua editie, cu o participare mult mai numeroasa ca in anul precedent si un nivel mult mai ridicat. Fiind un eveniment important pentru dansul sportiv romanesc , 5 perechi ale clubului nostrum s-au deplasat la Cluj, insotiti de doamna Ioana Mihalcea. Si rezultatele sunt din nou dintre cele mai bune… Un loc 1 castigat de Diana Serb si Sebastian Mititelu la Open Basic Standard 14-15 ani, o calificare in finala Open-ului Standard 14-15 ani si un loc 5 pentru aceeasi pereche. Tot la aceeasi categorie, Open Standard 14-15 ani, Oanes Mircea si Mititelu Ana au obtinut locul 7, urmati de Valusescu Dominick si Raluca Popa pe locul 8.
Toate aceste 3 perechi si-au luat inima in dinti si au concurat si la categoria superioara de varsta, Tineret, unde s-au clasat pe pozitiile 15 (Mititelu Sebastian si Serb Diana), 17 (oanes Mircea si Mititelu Ana) si 18 (Valusescu Dominick si Popa Raluca). Tot la aceeasi competitie au concurat si cei mai mari, care apartin acestei  categorii de varsta si care ne-au bucurat cu o calificare in semifinal pentru perechea Paul Costin si Cristina Danu (locul 11) si o calificare in finala la primul concurs impreuna pentru Ovidiu Mihai si Andreea Ratiu (locul 5).
Trecem acum la categoria latino, unde am avut 3 reprezentanti la Juniori II, 5 la Tineret si o pereche reprezentanta la Adulti. La juniori II, Mircea si Ana au obtinut locul 7, fiind din nou la un pas de finala, iar Nicky si Raluca s-au clasat pe pozitia a zecea.
La Tineret aceleasi doua perechi s-au calificat in semifinal ca si la standard , obtinand locurile 10 (ovidiu si Andreea) si 12 (paul si Cristina). Sebi si Diana s-au clasat pe pozitia 21, iar Mircea si Ana si Nicky si Raluca au fost la egalitate pe locul 22.
Paul si Cristina si-au incercat norocul si la Adulti, categorie la care vor intra de anul viitor, unde au obtinut un foarte bun loc 18 dintr-un total de 38 de perechi internationale.
Felicitari tuturor perechilor pentru toate rezultatele frumoase!

Romania apare din ce in ce mai des printre destinatiile perechilor internationale pentru ca, pe langa cele 3 mari competitii WDSF International Open ce se desfasoara in fiecare an in tara noastra, fiecare oras si club incearca sa aduca perechi din strainatate, organizand concursuri WDSF Open.

napoca dance festival 2011 napoca dance festival 2011

Napoca Dance Festival este un astfel de concurs ce a ajuns deja la a doua editie, cu o participare mult mai numeroasa ca in anul precedent si un nivel mult mai ridicat. Fiind un eveniment important pentru dansul sportiv romanesc , 5 perechi ale clubului nostru s-au deplasat la Cluj, insotiti de doamna Ioana Mihalcea. Si rezultatele sunt din nou dintre cele mai bune… Un loc 1 castigat de Diana Serb si Sebastian Mititelu la Open Basic Standard 14-15 ani, o calificare in finala Open-ului Standard 14-15 ani pe un loc 5 pentru aceeasi pereche. Tot la aceeasi categorie, Open Standard 14-15 ani, Oanes Mircea si Mititelu Ana au obtinut locul 7, urmati de Valusescu Dominick si Raluca Popa pe locul 8.

napoca dance festival 2011 napoca dance festival 2011 napoca dance festival 2011

Toate aceste 3 perechi si-au luat inima in dinti si au concurat si la categoria superioara de varsta, Tineret, unde s-au clasat pe pozitiile 15 (Mititelu Sebastian si Serb Diana), 17 (Oanes Mircea si Mititelu Ana) si 18 (Valusescu Dominick si Popa Raluca). Tot la aceeasi competitie au concurat si cei mai mari, care apartin acestei  categorii de varsta si care ne-au bucurat cu o calificare in semifinala pentru perechea Paul Costin si Cristina Danu (locul 11) si o calificare in finala la primul concurs impreuna pentru Ovidiu Mihai si Andreea Ratiu (locul 5).

Trecem acum la sectiunea latino, unde am avut 3 reprezentanti la Juniori II, 5 la Tineret si o pereche reprezentanta la Adulti. La juniori II, Mircea si Ana au obtinut locul 7, fiind din nou la un pas de finala, iar Nicky si Raluca s-au clasat pe pozitia a zecea.

napoca dance festival 2011 napoca dance festival 2011

La Tineret aceleasi doua perechi s-au calificat in semifinala ca si la standard , obtinand locurile 10 (Ovidiu si Andreea) si 12 (Paul si Cristina). Sebi si Diana s-au clasat pe pozitia 21, iar Mircea si Ana si Nicky si Raluca au fost la egalitate pe locul 22.

Paul si Cristina si-au incercat norocul si la Adulti, categorie la care vor intra de anul viitor, unde au obtinut un foarte bun loc 18 dintr-un total de 38 de perechi internationale.

Felicitari tuturor perechilor pentru toate rezultatele frumoase!

 

« Vezi toate noutatile

created by Antiq Design | www.antiq.ro